1. Anasayfa
 2. Dedikodu

Fırathan Atay Arabası Kaç Beygir?

Fırathan Atay Arabası Kaç Beygir?
0

Fırathan Atay arabası kaç beygir sorusu son zamanlarda herkesin akıllarına takılan bir soru. 1.6 TDI Golf ile birçok arabaya sokakta fark atan Fırathan Atay’ın arabasının motorunda ne olduğu herkes tarafından merak ediliyor. Son aylarda Instagram’da Reels kısmında sürekli olarak karşımıza çıkan bu arabanın kaç beygir olduğuna ve arabanın hikayesinin ne olduğuna gelin yakından bir bakalım.

Çektiği videolarda üst model araçlar ile sokakta kapışan Fırathan Atay, 200-300 metrelik rolling tarzı yarışlarda arabasının gücünü hepimize kanıtlıyor. Sürekli olarak beğeni toplayan bu videolar sosyal medyada kısa sürede Fırathan Atay’ı ve arabasını ünlü yaptı. Bu arabanın neden bu kadar güçlü olduğu tartışılmaya başlandı. Fırathan Atay arabası kaç beygir sorusu herkesin aklına takıldı.

fırathan atay arabası kaç beygir

Fırathan Atay Kimdir?

Öncelikle Fırathan Atay’ın kim olduğunu bir öğrenelim. Instagram’da 400 binden fazla takipçisi olan Atay, sosyal medyada içerik üretmektedir. Golf 1.6 TDI ile çeşitli arabalarda yarışan ve o anları sosyal medyada paylaşan Fırathan Atay, hem Instagram’da hem de Youtube’da aktif olarak içerik üretmektedir. Youtube’da da 66 bin abonesi olan Atay’ın kendisi hakkında çok fazla bilgiye ne yazık ki sahip olamıyoruz.

Sokak yarışlarında ismini duyuran ve kısa sürede sosyal medyada kendisini sevdiren Fırathan Atay, arabasına uyguladığı işlemler ile rolling tarzı yarışlarda başarılı oluyor. Araca ettiği masraflarla birlikte çok üst model araçlar ile yarıştığında dahi, öne geçerek fark atabiliyor. Bu nedenle Fırathan Atay’ın arabasına uygulanan işlemlerin ne olduğu araba meraklıları tarafından oldukça merak ediliyor. Araba hakkındaki tüm detayları aşağıda sizlere derledik.

Fırathan Atay Arabası

Sevilen fenomenlerden olan Fırathan Atay’ın arabası Golf Volkswagen Golf 1.6 TDI’dır. Turbo, egzoz ve yazılım gibi işlemler uygulanan bu arabada oldukça güçlendirilmiştir. Çok daha üst araba modelleriyle yarışa girdiğinde fark atan Fırathan Atay’ın bu arabasına hangi işlemlerin uygulandığı merak ediliyordu. Fırathan Atay, çektiği bir Youtube videosunda arabanın tüm detaylarından izleyicilerine bahsetti.

Arabaya uygulanan işlemler arasında varex egzoz, yazılım ve hava filtresi bulunuyor. 1.6 motora sahip olan bu araç 1.3 basınç değil 1.8’e kadar basınç uygulayabiliyor. Diğer bir merak edilen soru ise bu arabanın ne kadar yakıt tükettiği oldu. Fırathan Atay’a bu soru yöneltildiğinde normal bir Golf aracından farkı olmadığını ve 5-6 litre yaktığını ifade ediyor. Ayrıca kış aylarında 7 litreye kadar çıktığını da belirtiyor.

Ayrıca arabadaki turbonun da GTD 1449 Turbo olduğunu biliyoruz. Araçta yer alan diğer işlemler ise yazılım, hava filtresi ve varex egzoz. Ek olarak farklı işlemler uygulanmış olsa da, genel olarak aracı bu hale getiren etkili işlemler bunlar. Arabada neler olduğunu ve arabanın diğer detaylarını öğrenmek için Fırathan Atay’ın Youtube kanalındaki bu videoyu izleyebilirsiniz. Bu videoda, arabanın tüm detaylarından bahsedilmiştir.

Fırathan Atay Arabası Kaç Beygir?

Evet, geldik bu araba hakkında en çok merak edilen soruya. Bu araçta normal bir Golf’ten farklı olarak turbo, hava filtresi, varex egzoz ve diğer birkaç işlem uygulandı. Böylece çektiği kısa videolarda tüm üst model araçlar ile rahatlıkla yarışabiliyor. Arabanın beygiri ise Fırathan Atay’ın ifadesine göre 200-220 HP civarındadır. Normal Golf’lerin neredeyse iki katı beygir gücüne sahip olan bu araç, Türkiye’de oldukça sevilen araçlardan birisi oldu.

Bu içeriğimizde Fırathan Atay arabası kaç beygir sorusuna yanıt verdik. Araba ve içerik hakkındaki görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz. Yorumlarınız bizim için çok değerlidir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir