1. Anasayfa
 2. Gündem

Üniversite Kampüsleri Halka Açıldı Mı?

Üniversite Kampüsleri Halka Açıldı Mı?
0

Üniversite kampüsleri halka açıldı mı? Geçtiğimiz günlerde sosyal medyaya bomba gibi bir haber düştü. Haberde ise ortaya atılan iddia Türkiye’deki tüm üniversite kampüslerinin halka açılması söz konusu. Türkiye’de ise çoğu üniversite kampüsüne öğrenciler dışında girişler yasaktı. Her üniversite’de girişlerde güvenlikler bulunmaktadır. Girişler de ise öğrenciler, öğrenci kartı ile girmek zorundadırlar. Peki, sosyal medyaya düşen bu haberin ne kadarı doğru? Üniversite kampüslerine herkes girebilecek mi? Üniversite kampüsleri halka açıldı mı? Bu haber sosyal medyaya düştükten sonra birçok üniversite öğrencisinden tepkiler yağdı. Bu tepkilerin başında Üniversitelere her elini kolunu sallayan rahatça girebilecek mi sorusu oldu. Bugünki yazımızda bu haberin doğruluğunu ve bu kararın ne kadar doğru olduğunu inceleyeceğiz. Buyrun, yazımıza geçelim.

Üniversite Kampüsleri Halka Açılıyor mu?

Sosyal medyaya geçtiğimiz günlerde daha çok öğrencileri ilgilendiren bomba bir haber düştü. Haber de ise üniversite kampüslerinin halka açılacağı yazıyordu. Bu haberi gören üniversite öğrencilerinden tepkiler yağdı. Üniversite öğrencileri güvenlik kaygısı ve ortam huzuru konusundaki kaygılarını sosyal medya aracılığı ile dile getirdi. Normal de üniversite kampüslerine sadece öğrenciler girebiliyordu fakat bu ortaya atılan iddia gerçekse herkes kampüse girebilecek. Bu ortaya atılan iddia eğer yürürlüğe girerse üniversite kampüsleri halka açık hale gelecek ve üniversite kampüslerine insanlar girebilecekler. Çoğu öğrencinin kafasında üniversitenin kampüsü açık hale gelirse güvenlik sorunun ortaya çıkacağı tarzında düşünceler bulunmakta. Çünkü kampüse her çeşit insan girebilecek. Gelelim bu ortaya atılan haberin doğruluğuna. Geçtiğimiz günlerde sosyal medyaya bomba gibi düşen Üniversite kampüsü halka açılıyor haberleri birçok üniversite öğrencisini tedirgin etti. Peki, Üniversite kampüsleri halka açılıyor mu? Üniversite kampüsleri halka açıldı mı? sorularının cevabı şuanlık hayır. Resmi Gazete’de bu olayla ilgili herhangi bir karar yok. Yani şuanlık bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz fakat ileride bu durum değişip yürürlüğe girebilir. Ama şuanlık ortaya atılan haberler asılsız ve gerçeği yansıtmıyor. Hiçbir resmi kurum üniversitelerin halka açıldığı yönündeki haberleri teyit etmiş durumda değil.

Üniversite Kampüsleri Halka Açık Mı?

Ortaya atılan bir iddia sonucu sosyal medyayı kasıp kavuran, üniversite öğrencilerinin tepkisine neden olan haber “Üniversite Kampüsleri Halka Açılıyor” başlıklı haberler oldu. Bu haber sonrası birçok üniversite öğrencisi güvenlik kaygıları ve ortam huzuru konusundaki endişelerini sosyal medya aracılığı ile dile getirdi. Peki, Üniversite kampüsleri halka açılıyor mu? Üniversite kampüsleri halka açıldı mı? Sıkça sorulan ve aratılan sorunun cevabı şuanlık hayır, hiçbir resmi kurum tarafından bu şekilde bir duyuru yayınlanmadı. Sosyal medyada paylaşılan haberler şuanlık asılsız gözüküyor. İleri de bu durum değişebilir. Ama şuanlık bu konu ile ilgili resmi bir yazı bulunmamakta. Şuanlık bu sadece bir siyasi partinin seçim vaadi olarak bulunuyor. Gelişmeler oldukça sizlerle paylaşacağız, takipte kalın.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 2
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir