1. Anasayfa
 2. Ne Alaka?

Snapchat Ekran Videosu Alınca Bildirim Gidiyor mu?

Snapchat Ekran Videosu Alınca Bildirim Gidiyor mu?
0

Snapchat ekran videosu alınca bildirim gidiyor mu merak ediyorsanız, riske girmemek için ekran videosu almadan önce bunu araştırmanızda fayda var. Snapchat’ta normal sohbetlerde ekran fotoğrafları aldığınızda karşı tarafa bunun bildirimi gidiyor. Peki ekran videosu alınca durum değişiyor mu? Snapchat’te ekran kaydı alarak sohbetleri bildirim gitmeden kayda alabilir misiniz? İşte tüm detaylar…

Snapchat Türkiye’de en çok kullanılan sosyal medya uygulamaları arasında yer alıyor. Özellikle genç yaştakilerin daha sık kullandığı Snapchat uygulaması, ekran fotoğrafı alındığında bildirim iletmesiyle de biliniyor. Snapchat’te bir sohbeti ya da bir profili ekran görüntüsü aldığınızda karşı tarafa bildirim gönderiliyor. Bu durum stalkerlar için hiçte iyi olmuyor… Peki bu durum ekran kaydında yani ekran videosunda da aynı mı? Snapchat ekran videosu alınca bildirim gidiyor mu?

snapchat ekran videosu alınca bildirim gidiyor mu

Snapchat Ekran Görüntüsü Bildirimi Nedir?

Snapchat uygulaması üzerinde bir sohbeti ya da bir kişinin profilini ekran görüntüsü almaya çalıştığınızda, ekran görüntüsü kaydediliyor ancak bu durum karşı tarafa bildirim olarak gönderiliyor. Tabii ki bu durumda bazen hoşumuza gitmiyor. Bunu engellemenin ne yazık ki stabil bir yöntemi yok. Farklı bir cihazdan fotoğrafını çekmek tek çözüm yolu gibi duruyor. Ancak asıl merak edilen konu, ekran fotoğrafı değil de, ekran videosu alırsak ne olur?

Ekran videosunu sohbete girmeden önce başlatarak sohbete girip, sohbeti kayıt almayı düşünebiliyoruz. Ancak bu durumda ne olduğundan emin olmanızda fayda var. Bilindiği üzere ekran videosu da bu derdimize derman olmuyor. Snapchat üzerindeki konuşmaların ya da profillerin karşı tarafa bildirim gitmeden görüntüsünü almanın bilinen sadece tek bir yolu var.

Snapchat Ekran Videosu Alınca Bildirim Gidiyor mu?

Snapchat kullananların en çok merak ettiği konu karşı tarafa bildirim göndermeden konuşmaların kaydını almak oluyor. Ekran fotoğrafı çekmek bir çözüm yolu olmuyor çünkü bunu yaptığımızda direkt olarak bildirim gidiyor. Bu durumda da akıllara ekran kaydı yani ekran videosu geliyor. Ancak ne yazık ki üzücü bir haberimiz var. Ekran kaydı da alsanız karşı tarafa bunun bildirimi gidiyor. Dolayısıyla da bu da bir çözüm yolu olmaktan çıkıyor. Snapchat’te ekran videosu alınca karşı tarafa bildirim gider. Bu nedenle, ekran kaydını başlatmadan önce bunu bilmenizde fayda var.

Ekran görüntüsü de alsanız, ekran kaydı da alsanız Snapchat bunu tespit ediyor ve kimin sohbeti veya profili içerisindeyseniz o kişiye bunu bildiriyor. Bu nedenle Snapchat üzerinde bir ekran videosu kaydederken iki kez düşünmenizde fayda var. Karşı tarafın bunu öğreneceğini bilerek hareket etmeniz daha iyi olacaktır.

Snapchat Gizli Ekran Görüntüsü Alma

Ne yazık ki böyle bir yöntem yok. Snapchat tüm yöntemlere karşı önlemini geliştirdi. Telefonunuzu uçak moduna alıp ekran görüntüsü de alsanız, ekran kaydı başlatarak sohbete de girseniz bu kayıt bildirimi karşı tarafa bildiriliyor. Bundan kaçış yok. Bu nedenle tek yöntem farklı bir telefondan sohbetin fotoğrafını çekmek oluyor. Tespit edilemeyecek olan tek yöntem budur. Eğer bildiğiniz veya bulduğunuz farklı bir yöntem varsa bunu yorumlarda belirtebilirsiniz. Böylece diğer ziyaretçilerimiz de sizin vermiş olduğunuz bilgileri kullanarak tecrübe edinebilir.

Bu içeriğimizde Snapchat ekran videosu alınca bildirim gidiyor mu konusunu merakla araştıranlar için detaylara yer verdik. Özet geçecek olursak; evet bildirim gidiyor. Karşı taraf ekran görüntüsü de alsanız videosu da alsanız bunu öğreniyor. Bu nedenle dikkatli olmanızda fayda var. İçeriğimiz hakkındaki görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz. Yorumlarınız bizim için çok değerlidir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 2
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir