1. Anasayfa
 2. Ne Alaka?

Yakışıklı Güvenlik Kimdir? Yakışıklı Güvenlik Kaç Para Kazanıyor?

Yakışıklı Güvenlik Kimdir? Yakışıklı Güvenlik Kaç Para Kazanıyor?
0

Son zamanlarda ismini sıkça duyduğumuz Yakışıklı Güvenlik kimdir? Yakışıklı Güvenlik kaç para kazanıyor? Yakışıklı Güvenlik aylık kazancı tarzı sorular merak konusu haline gelmiştir. Bugünkü yazımız da Yakışıklı Güvenlik yani gerçek adıyla Muhammet Sürmeli’yi inceledik. Hadi, yazımıza geçelim.

Yakışıklı Güvenlik Kimdir?

Sosyal medyada adından sıkça söz ettiren Yakışıklı Güvenlik yani gerçek adıyla Muhammet Sürmeli nasıl fenomen oldu? Yakışıklı Güvenlik nereli? Yakışıklı Güvenlik Canbequit olayı nedir? sorularının cevabını sizlerle paylaşacağız.

Yakışıklı Güvenlik, 1994 yılında dünyaya gelmiştir. Yakışıklı Güvenlik kimdir dediğimiz de Yakışıklı Güvenlik, 29 yaşında evli ve 2 çocuk sahibidir. Yakışıklı Güvenlik, Erzurum Karayazılı’dır. Muhammet Sürmeli’nin asıl mesleği güvenliktir. TikTok’a başlamasının sebebini ise güvenlikleri kamuoyuna tanıtmak ve halkı bilinçlendirmek olduğunu belirtmiştir. Yakışıklı Güvenlik, asıl hayalindeki mesleğin polis olduğunu dile getirmiştir. Polis olmayı çok isteyen Muhammet Sürmeli, bazı ailevi sıkıntılar dolayısıyla polis olamadını dile getirmiştir. Polislik olmayınca ona yakın bir meslek olan güvenliği tercih etmiştir.

TikTok platformuna ise Türk halkının güvenliklerin iş kapmasını öğrenmesi ve meslektaşlarının da görev kapsamını ve neler yapabileceğini öğrenmesi için videolar çektiğini açıklamıştır. TikTok’da sıradan bilgilendirici videoların çok rövanş görmediğini ve istenilen etkileşimi yakalayamadığını belirten Yakışıklı Güvenlik, videoları daha ilgi çekici hale getirmek için içeriklerini daha çok eğlence konulu çekmeye başlamıştır.

Yakışıklı Güvenlik, TikTok platformuna ilk girdiği zamanlarda bilgi içerikli videolar çekmekteydi fakat istenilen ilgiyi göremeyince videolarını eğlence kategorisinde çekmeye başladı. Hatta ‘Yakışıklı Güvenlik’ isminin de buradan geldiğini belirtmiştir. İnsanların ilgisini çekmek için ismini bu şekilde koyduğunu açıklamıştır. Yakışıklı Güvenlik, videolarını ilgi çekici hale getirmek için güvenliklerin materyallerini kullanmaya karar vermiştir. Güvenliklerin kelepçe ve jop olmak üzere 2 çeşit materyali bulunmaktadır. Yakışıklı Güvenlik, bu materyalleri kullanarak video çekmeye başlamıştır. Yakışıklı Güvenlik, arkaya fon müzik ekleyerek elindeki kelepçe ile bir nevi dans etmektedir. Bu dans kısa süre içerisinde dünya keşfetine girerek birçok ülkeden izlenme ve takipçi almasını sağladı. Bu şekilde Yakışıklı Güvenlik yavaş yavaş kitle edinmeye başlamıştı.

yakışıklı güvenlik kimdir

Muhammet Sürmeli, kelepçe videosuna gelen izlenmeleri görünce bu içerikten devam etme kararı aldı. Yakışıklı Güvenlik yani Muhammet Sürmeli’nin attığı kelepçe videosu milyonlar izlemişti. Bu sayede Yakışıklı Güvenlik geniş bir kitleye ulaşmayı başardı. Bunun üzerine Yakışıklı Güvenlik “Ah Sana Vah Sana” adlı şarkısını çıkarmıştır. Şarkısı bazı kesimler tarafından dalga konusu olsa da şarkı kısa süre içerisinde milyonlar dinlenmiştir. Birçok şehire giderek konserler vermiştir. Yakışıklı Güvenlik, yeni başladığı zamanlar bir gün yayın yaparken Canbequit ile atışmasının ardından ikili beraber yayınlar açmaya başlamıştır. İki yayıncı da birbirinden gelen etkileşimle kısa sürede takipçi sayılarını hızla artırmıştır. Uzun bir süre beraber yayın yapan ikili daha sonrasında anlaşamamazlık sonucu tartışmışlardır. Daha sonrasın da ise Yakışıklı Güvenlik ve Canbequit bir daha birlikte yayın yapmayacaklarını açıkladılar.

Yakışıklı Güvenlik Ne Kadar Para Kazanıyor?

Çektiği kelepçe videoları ile kısa süre içerisinde takipçi sayısı milyonlara ulaşan Yakışıklı Güvenlik, kısa sürede fenomen olmayı başardı. Peki, Yakışıklı Güvenlik ne kadar para kazanıyor? Gelin, birlikte inceleyelim.

Yakışıklı Güvenlik, hem YouTube‘dan çıkardığı şarkılardan, hem konserlerden, hem TikTok yayınlarından, hem de part-time yaptığı güvenlik işinden gelir elde etmektedir. Yakışıklı Güvenlik, TikTok gelirinin güvenlik maaşından fazla olduğunu açıklamıştı. Bizler de buna dayanarak ortalama bir aylık kazanç tablosu oluşturduk. Veriler kesin değildir, tahmindir. Muhammet Sürmeli’nin aylık ortalama olarak en az 60-70 bin TL kazandığını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bugünkü yazımızda Yakışıklı Güvenlik kimdir? Yakışıklı Güvenlik ne kadar kazanıyor? sorularının cevabını verdik. Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayınız.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 1
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir