1. Anasayfa
 2. Ne Alaka?

Sinan Poyraz Kimdir? Sinan Poyraz Ne Kadar Kazanıyor?

Sinan Poyraz Kimdir? Sinan Poyraz Ne Kadar Kazanıyor?
0

Facia Üçlü’den tanıdığımız Sinan Poyraz Kimdir? Sinan Poyraz ne kadar kazanıyor? Aylık kazancı, Boyu, Kaç yaşında, Evlimi, Eşi, Nereli, Hastalığı tarzı sorular sosyal medyada merak konusu haline geldi. Bugünkü yazımız da Sinan Poyraz’ın hayatını ele alacağız. Zorlu bir çocukluk geçiren Sinan Poyraz’ın hayat hikayesi sizlerle.

Sinan Poyraz Kimdir?

Sinan Poyraz kimdir dediğimizde, Facia Üçlü kanalıyla tanınan Mehmet Akif Sinan Poyraz, 28 Eylül 1989 yılında dünyaya gelmiştir. Adana şehrinde doğmuştur. Aslen Adanalıdır. Mami Emen ile kuzendir. Geçtiğimiz yıl evlenmiştir. Sinan Poyraz, zor bir çocukluk geçirmiştir. Uzun bir süre ablası ile beraber kalmıştır.Sinan Poyraz’ın açıklamasına göre birçok hastalığı bulunmaktadır. Daha sonra Sinan Poyraz’ın hayatı Facia Üçlü kanalı ile değişmiştir. Sinan Poyraz nasıl fenomen oldu?

Sosyal medya fenomeni olmadan önce her işi yapan Sinan Poyraz, Vine platformuna kuzeni Mami Emen ve Sefa Kındır ile videolar çekmeye başlamıştır. En fazla 7 saniyelik komik kısa videolar çekerek insanları eğlendirmeyi amaçlamışlardır. Çektikleri absürt, komedi videoları kısa süre içerisinde insanların ilgisini çekmeyi başardı. Bu sayede belirli bir izlenme sayısı ve takipçi sayısına ulaşmayı başardılar. Daha sonra bu yükselişlerinin ardından Mami Emen ve Sefa Kındır, YouTube platformuna geçmeye karar verdiler. Yanlarına da Emre Gül’ü alarak Facia Üçlü kanalını kurdular.

Facia Üçlü kanalı Mami Emen, Sefa Kındır ve Emre Gül olarak 3 kişi tarafından açılmıştı. Sinan Poyraz ilk etapta bu kanala dahil değildi. Uzun bir süre bu şekilde Facia Üçlü’ye videolar çekmeye devam ettiler. Bu süreçte abone sayıları ve izlenme sayıları bir hayli arttı. Sinan Poyraz bu dönemlerde kendi hayatına dönmüş, kendi işleriyle ilgileniyordu. Daha sonra Emre Gül’ün kanaldan ayrılıp bireysel olarak devam etmesinin ardından Emre Gül yerine Sinan Poyraz getirildi. Artık Facia Üçlü kanalı Sinan Poyraz, Mami Emen ve Sefa Kındır’dan oluşmaktaydı.

sinan poyraz kimdir

Sinan Poyraz, Facia Üçlü kanalında çoğu insanın yapmaya cesaret edemeyeceği şeyler yaptı. Ekip genel olarak yapılmamışı yapıyordu. Bu sayede zaten bu kadar hızlı büyümüşlerdi. Uzun bir süre beraber video çekmeye devam ettiler. Abone ve izlenme sayıları sayıları milyonu geçmişti, ekip fenomen haline gelmişti. İnsanlar Facia Üçlü ekibini çok seviyor ve çok gülüyordu. Daha sonrasında ekip kendi arasında anlaşamadı, tartışmalar yaşandı. Mami Emen ve Sefa Kındır ayrılma kararı alarak kendi bireysel YouTube kanallarını açmaya karar verdi. Sinan Poyraz ise kuzeni Mami Emen’in yanında kalarak onun kanalına içerikler çekmeye başladı. Sinan Poyraz bu sayede kısa süre içerisinde sosyal medyada çok sevilen birisi haline geldi. Fenomenlik hayatı bu şekilde başlamış oldu.

Mami Emen ile uzun bir süre beraber videolar çektikten sonra onun yanından ayrılarak Üç Buçuk kanalını açtılar. Üç Buçuk kanalını, Sinan Poyraz, Yücel Battal, Ahmet Mazı ve Mustafa Canik olmak üzere 4 kişi kanalı kurdular. 6 ay kadar bir süre bu kanala video ürettiler. Deprem felaketinden sonra olumsuz şartlar dolayısıyla kanalı kapatmak zorunda kaldılar. Sinan Poyraz geçtiğimiz günlerde kendi kişisel kanalını açtı. Peki, Sinan Poyraz ne kadar kazanıyor? Sinan Poyraz’ın aylık kazancı nedir? İşte detaylar…

Sinan Poyraz Ne Kadar Kazanıyor?

Sinan Poyraz uzun bir süre Facia Üçlü kanalında daha sonra Mami Emen’in kanalında içerikler çekmiştir. Kendi bireysel kanalı uzun bir süre olmamıştır. Geçtiğimiz günlerde kendi bireysel kanalını açarak videolar yüklemeye başladı. Sinan Poyraz’ın YouTube’dan aylık olarak en az 50 bin TL gelir elde ettiğini söyleyebilir. Kesin değildir, tahmindir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir