1. Anasayfa
 2. Ne Alaka?

Martı TAG Ücreti Ne Kadar? Martı TAG Ücret Hesaplama 2024

Martı TAG Ücreti Ne Kadar? Martı TAG Ücret Hesaplama 2024
0

Martı TAG ücreti ne kadar sorusu aylardır gündemde. Oğuz Alper Öktem‘in kurmuş olduğu Martı şirketinin TAG hizmeti son zamanlarda oldukça popüler bir hale geldi. İstanbul, Ankara gibi illerde popüler olan ve sık sık kullanılan Martı TAG hizmetinin KM başı ücretinin ne kadar olduğu ve Martı TAG ücret hesaplama aracı araştırılıyor. Peki bir Martı TAG yolculuğunda ne kadar ödeyeceksiniz? İşte tüm detaylar…

Daha önce Martı TAG’da nasıl sürücü olunur başlıklı bir yazı yayınlamıştık. Martı TAG sürücüsü olmak için yapılması gerekenlerin tümünden detaylıca bahsedip, Martı TAG’ın çalışma sisteminden de bahsetmiştik. Şu anda Martı TAG, sürücülerden herhangi bir komisyon almıyor ve TAG hizmetinden Martı şirketinin herhangi bir kazancı yok. İlerleyen dönemlerde paylaşımlı yolculuk yönetmeliğinin çıkmasıyla birlikte Martı TAG daha iyi hizmet vermeye ve gelir elde etmeye başlayacaktır. Ancak Martı para almasa da, TAG sürücüsü sizden gittiğiniz mesafeye göre bir ücret alacaktır.

martı tag ücreti ne kadar

Martı TAG Nedir?

Martı TAG, Martı İleri Teknoloji firması tarafından geliştirilen ve paylaşımlı taşıma hizmeti sunan yenilikçi bir uygulamadır. Bu hizmet, sürücülerin ve yolcuların seyahatlerini daha verimli ve ekonomik hale getirmeyi amaçlar. Sürücüler, telefonlarına indirdikleri Martı TAG uygulaması aracılığıyla, aynı yönde gitmek isteyen diğer yolcularla kolayca iletişim kurabilir ve yolculuklarını paylaşabilirler. Bu sayede sürücüler, seyahat rotalarında yakıt masraflarını diğer yolcularla paylaşırken, yolcular da düşük ücretlerle seyahat etme imkanına sahip olurlar.

Martı TAG uygulaması, hem sürücüler hem de yolcular için büyük kolaylıklar sunar. Sürücüler, uygulama üzerinden seyahat planlarını oluşturabilir, uygun yolcuları bulabilir ve yolculuklarını güvenli ve konforlu bir şekilde gerçekleştirebilirler. Yolcular ise uygun fiyatlarla hızlı ve güvenli bir ulaşım seçeneğine erişmiş olurlar. Bu hizmet, bireysel araç kullanımını azaltarak trafiği hafifletmeye ve çevreyi korumaya da katkıda bulunur.

Martı TAG Ücreti Ne Kadar?

Asıl merak edilen konuya işte şimdi geldik. Martı TAG’ın tabii ki net bir fiyatı olamaz. Bulunduğunuz konuma, trafiğe, kilometreye veya çeşitli parametrelere göre fiyatta değişiklikler gösterebilmektedir. Ancak TAG’ın en iyi özelliği Martı TAG’a binmeden önce, hatta aracınızı çağırmadan önce ne kadar ödeyeceğinizin net bir şekilde size söylenmesidir. Uygulama üzerinde ödenecek tutar size önceden söyleniyor ve sonrasında siz şoföre bu tutarı ödüyorsunuz. Martı TAG ücreti ne kadar sorusuna net bir km başı fiyat verilemese de, Martı uygulamasını indirerek daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

Martı TAG uygulamasını telefonunuza indirdiğinizde ilk olarak nereden nereye gitmeniz gerektiğini seçmeniz gerekiyor. Sonrasında gelecek olan aracı ve şoförü seçebilirsiniz. Tabii ki seçimlerinizi yaparken size fiyatlar sunulmaktadır. Bütçenize ve tercihlerinize göre seçim yaptıktan sonra aracınızı çağırabilirsiniz. Sonrasında ise şoföre uygulama üzerinde belirlenen ücreti ödeyerek yolculuğunuzu bitirebilirsiniz.

Martı TAG Ücret Hesaplama 2024

Martı TAG’da bir ücret hesaplamak istiyorsanız, Martı TAG’ın mobil uygulamasını indirmeniz gerekiyor. En net hesabı mobil uygulama üzerinden nereden nereye gideceğinizi seçtikten sonra araç seçimi yaparak yapabilirsiniz. Eğer fiyat sizin için uygun olursa onaylayarak aracı çağırabilirsiniz. Yukarıda da belirttiğimiz gibi aracı çağırdığınızda sadece uygulama üzerinde belirlenen fiyatı ödemeniz gerekiyor. Farklı bir ücret ile karşılaşmayacaksınız. Martı TAG ücret hesaplama işlemi uygulama üzerinden yapılmaktadır.

Bu içeriğimizde Martı TAG ücreti ne kadar sorusuna detaylı bir şekilde yanıt verdik. İçeriğimiz hakkındaki görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın. Martı TAG’ın fiyatlarına dair sizi fikir sahibi edebildiysek emojilerle tepki bırakmayı da unutmayın. Geribildirimler bizim için çok değerlidir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 2
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 2
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir