1. Anasayfa
 2. Ne Alaka?

Marul Kafa Kimdir? Marul Kafa Ne Kadar Kazanıyor?

Marul Kafa Kimdir? Marul Kafa Ne Kadar Kazanıyor?
0

Sosyal medyada uzun zamanlar bulunan isim Marul Kafa kimdir? Marul Kafa ne kadar kazanıyor? Aylık kazancı, annesi, nereli, gerçek adı, babası, annesi hasta mı, kaç yaşında, boyu tarzı sorular sosyal medyada merak konusu haline geldi. Bugünkü yazımız da Marul Kafa adıyla bilinen Mehmet Yıldırım’ın hayat hikayesini ele alacağız. Eski YouTuber yeni TikToker Marul Kafa kimdir? Buyrun, yazımıza geçelim.

Marul Kafa Kimdir?

Sosyal medyada Marul Kafa gerçek adıyla Mehmet Yıldırım, 13 Mayıs 1994 yılında Antalya şehrinde dünyaya gözlerini açmıştır. Aslen Antalyalı’dır. Annesinin adı Havva Yıldırım, babasının adı ise İsmail Yıldırım’dır. Marul Kafa’nın ailesi kendi çiftlikleri ile uğraşmaktadır. Asıl meslekleri çiftçiliktir. 180 boyunda ve 80 kilo ağırlığında olduğu bilinmektedir. Scorp ile başlayan fenomenlik macerasına gelin beraber bakalım.

Marul Kafa fenomenlik hayatına Scorp platformu ile başlamıştır. Scorp’ta çektiği videolar ile kısa süre içerisinde geniş kitlelere ulaşmayı başarabildi. Attığı videolardan bazıları patlama yapıp, yüz binlerce izlendi. Bu sayede tanınmaya başlandı. Fenomenlik hayatına bu şekilde yavaştan giriş yaptı. Daha sonra Scorp platformundan YouTube platformuna giriş yapmaya karar verdi. Scorp’tan dolayı zaten belirli bir kitleye ulaştığı için YouTube’da kısa sürede hızlı bir büyüme sağladı.

YouTube platformuna içerik üretmeye başlayan Marul Kafa yani Mehmet Yıldırım, eğlence videoları çekmeye başladı. Bu süreçte birçok sorunla karşılaştı. Çektiği bazı videolar sarı dolar ve ihtar yiyordu. Bunlara rağmen pes etmeyerek videolar üretmeye devam etti. Babasıyla ve annesiyle çektiği komik videolar insanlar tarafından çok sevildi. Çektikleri doğal samimiyet içeren videolar sayesinde kısa sürede yüz binlerce takipçi ve izlenme sayısını geride bıraktılar. TikTok platformunun yaygınlaşmasından sonra Marul Kafa TikTok’ta canlı yayınlar açmaya başladı.

TikTok’ta canlı yayınlar açarak kitlesini daha da büyütmeyi sağlamıştır. Daha sonra Onur Sermik, MEF ve Gökçe ile ortak yayınlar açarak karşılıklı etkileşim sağlamışlardır. Bu sayede izlenme sayıları ve abone sayıları da hızlı bir şekilde artmıştır. Peki, milyonlar izlenen ve milyon takipçisi bulunan Marul Kafa TikTok’tan ne kadar kazanıyor? Aylık kazancı nedir? İşte detaylar…

marul kafa kimdir

Marul Kafa Ne Kadar Kazanıyor?

Sosyal medyanın en eskilerinden olan Marul Kafa gerçek adıyla Mehmet Yıldırım, ailesi ile çektiği videolar ile kısa sürede geniş bir kitleye ulaşmayı başardı. YouTube platformundan sonra TikTok’un yaygınlaşmasıyla beraber TikTok platformuna geçiş yaptığını açıkladı. TikTok platformunda yüz binlerce takipçisi ve izlenmesi bulunan Marul Kafa ne kadar kazanıyor? Marul Kafa aylık kazancı nedir? Hadi, gelin beraber hesaplayalım.

Scorp platformu ile başlayan daha sonrasında YouTube platformu ile devam eden son olarakta TikTok platformu ile sonuçlanan bir hayat hikayesi. Marul Kafa, YouTube’da ailesiyle çektiği eğlenceli videolar ile tanınmıştı. Ailesi ile korku, şaka videoları çekerek izleyicilerin gönüllerinde taht kurmayı başardı. Daha sonrasında ise TikTok platformunun daha da yaygınlaşmasıyla beraber TikTok platformuna yöneldi.

TikTok’ta anlık olarak 226 bin takipçisi bulunmakta. Marul Kafa’nın TikTok canlı yayınları ortalama izlenmektedir. Düzenli olarak canlı yayınlar açmaktadır. Herkesin bildiği üzere TikTok’tan genel olarak canlı yayınlara atılan bağışlar ile gelir elde edilmektedir. Hesaplamalarımıza göre Marul Kafa gerçek adıyla Mehmet Yıldırım TikTok’tan aylık olarak en az 80 bin TL gelir elde etmektir. Veriler tahmindir, kesin değildir. İzlenme sayısı baz alınarak hesaplanmıştır.

Bugünkü yazımızda Marul Kafa kimdir? Marul Kafa ne kadar kazanıyor? Marul Kafa aylık kazancı? tarzı soruların cevaplarını verdik. Sizler neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında belirtmeyi unutmayınız.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir