1. Anasayfa
 2. Ne Alaka?

Snapchat Silinen Arkadaşları Görme: Geri Getirme 2024

Snapchat Silinen Arkadaşları Görme: Geri Getirme 2024
0

Snapchat silinen arkadaşları görme işlemi çok zor bir işlem değildir. Snapchat’te sildiğiniz arkadaşları geri getirmek istediğinizde yapmanız gereken bazı işlemler vardır. Bu işlemleri yaparak Snapchat uygulamasında eskiden arkadaşınız olan ancak artık silinen kişileri bulabileceksiniz. Snapchat silinen arkadaşları geri getirme nasıl yapılır? Silinen kişiler geri gelir mi? İşte tüm detaylar…

Popüler mesajlaşma ve sosyal medya uygulaması olan Snapchat son yıllarda daha çok kullanılmaya başlandı. 2011 yılında kurulan Snapchat bugün hem Türkiye’de hem dünyada en popüler uygulamalar arasında. Bu nedenle de Snapchat ile ilgili birçok konu merak ediliyor. Snapchat durduruldu hatası alıyorsanız da buraya tıklayın. Ancak bu yazıdaki konumuz biraz daha farklı. Snapchat silinen arkadaşları görme işlemini anlatacağız. Snapchat’ta eskiden arkadaşınız olan ancak artık silinen kişileri nasıl bulacaksınız? Gelin birlikte bakalım..

snapchat silinen arkadaşları görme

Snapchat Silinen Arkadaşları Görme Nasıl Yapılır?

Snapchat’ta sildiğiniz arkadaşlarınıza tekrardan ulaşmanın birkaç yöntemi vardır. Bu yöntemleri kullanarak silinen arkadaşlarınızı tekrar bulabilirsiniz. Bunlardan ilki kullanıcı adından bulmak, ikincisi ise eğer arkadaşlıktan sildiyseniz ancak hala sizi takip ediyorsa önerilen arkadaşlar kısmından bulmak olacaktır. Böyle deyince biraz karmaşık gelebilir, gelin aşağıda daha detaylı bakalım.

Kullanıcı adını kullanarak bulmak

Evet, ilk yöntemimiz bu. Snapchat kullanıcı adını hatırlıyorsanız arkadaşınızı Snapchat’ın arama kısmından bulabilirsiniz. Bunu yapmak için ilk önce Snapchat’ı açın. Sonrasında sağ üstteki “Arkadaş ekle” butonuna tıklayın. Bu bir insan simgesinin üzerindeki artı simgesi şeklinde olacaktır. Açılan arama kısmına, bulmak istediğiniz arkadaşınızın kullanıcı adını yazın. Bu şekilde arkadaşınıza tekrardan ulaşabileceksiniz.

Ancak eğer kullanıcı adını hatırlamıyorsanız ne yazık ki bu yöntem işe yaramayacaktır. Dolayısıyla da mecburen ikinci yönteme geçmeniz gerekecek. 2. yöntem size biraz daha yardımcı olacaktır. Eğer arkadaşlıktan çıkardıysanız veya karşı taraf çıkardıysa artık arkadaşınız olmayacak ancak hala takipçiniz olabilir. Bunun için de 2. yöntemi deneyeceğiz.

Önerilen Arkadaşlardan Bulmak

Önerilen arkadaşlara bakarak da silinen arkadaşlarınızı bulabilirsiniz. Bunu yapmak oldukça basit. Eğer arkadaşınız silindiyse ama sizi hala takip ediyorsa, önerilenler listesinde karşınıza çıkacaktır. Bunu yapmak oldukça kolaydır. Yalnızca birkaç saniyede buradan arkadaşınızı tekrar bulup ona ulaşabilirsiniz.

Bunu yapmak için ilk olarak Snapchat’a girin. Sonrasında profilinize girin ve biraz aşağı indiğinizde önerilen kişilere ait bir buton göreceksiniz. Bu butona tıklayarak önerilen kişiler sayfasına girebilirsiniz. Burada, silinen arkadaşlarınız önerilenlerde görünebilir. Arkadaşlarınızı bulmanın bir başka yöntemi de bu şekildedir. Eğer bu şekilde de bir sonuca varamazsanız, tek yapmanız gereken 3. adımı uygulamak olacaktır.

Verilerinizi İndirmek

Snapchat silinen arkadaşları görme için yapabileceğiniz son işlemde verilerinizi indirmek olacaktır. Verilerinizin tamamını Snapchat’tan isteyebilirsiniz. Bu şekilde hesabınıza ait tüm bilgiler tek bir dosyada size iletilir. Bunu yapmak için Snapchat’te ayarlara girmeniz gerekmektedir. Ayarlara girdikten sonra alt kısımlarda “Verilerim” başlıklı bir sayfa göreceksiniz. Bu sayfaya girdikten sonra, verilerinizin gönderilmesini istediğiniz e-posta hesabınızı girin. Gönder butonuna tıkladığınızda tüm verileriniz e-posta adresinize gönderilecektir.

Ardından e-postaya girerek gönderilen doğrulamayı kabul edin. Kabul ettiğinizde “Verileriniz Hazır” ekranı karşınıza gelecektir. Burada bulunan butona tıkladığınızda Snapchat hesabınıza ait tüm veriler tek bir dosyada cihazınıza indirilecektir. Bu verilerin içerisinden arkadaşlarınıza ulaşmayı deneyebilirsiniz. Ayrıca tüm mesaj ve diğer bilgileriniz de iletilecektir.

Bu içeriğimizde, Snapchat silinen arkadaşları görme işleminin nasıl yapılacağından tüm detaylarıyla birlikte bahsettik. Bu 3 yöntemi deneyerek silinen arkadaşlarınıza ulaşabilirsiniz. İçeriğimiz hakkındaki görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın. Yorumlarınız bizim için çok değerlidir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir