1. Anasayfa
 2. Ne Alaka?

BİM Maaşları Hangi Bankaya Yatırıyor?

BİM Maaşları Hangi Bankaya Yatırıyor?
0

BİM’de çalışmayı planlayan birçok kişi bu sorunun cevabını merak ediyor. İşe başlamadan önce maaşınızın hangi banka hesabına yatırılacağını öğrenmek isteyebilirsiniz. BİM, A101 gibi büyük market zincirleri, maaş ödemelerini belirli bankalarla yaptıkları anlaşmalar doğrultusunda gerçekleştirir. BİM’de çalışmayı düşünüyorsanız, anlaşmalı bankanın hesabına sahip olmanız ve hesap bilgilerinizi BİM’e iletmeniz gerekecek. Peki, BİM maaşları hangi bankaya yatıyor?

BİM’de çalışmaya karar verdiğinizde en çok merak edeceğiniz konular arasında maaş konusu önemli bir yer tutar. Maaşların hangi tarihte ve ne kadar yatırılacağı gibi soruların yanı sıra bir de maaşın hangi bankaya yatırılacağı sorusu gündeme gelir. Bu sorunun yanıtını içeriğimizde ayrıntılı olarak bulabilirsiniz. BİM’in anlaşmalı olduğu bankayı ve başka bir bankaya maaş ödenip ödenemeyeceğini detaylı bir şekilde açıkladık.

bim maaşları hangi bankaya yatırıyor

BİM Maaşları Hangi Bankaya Yatıyor?

BİM çalışanları maaşlarını Halkbank üzerinden almaktadır. Dolayısıyla, BİM’de çalışmayı planlıyorsanız bir Halkbank hesabı açmanız gerekecek. BİM maaşları, Halkbank maaş hesaplarına yatırılmaktadır. Önceden başka bankalarla çalışmış olsalar da, günümüzde BİM’in anlaşmalı olduğu banka Halkbank’tır. Bu nedenle, maaşınızı alabilmek için bir Halkbank hesabı açmanız gerekecektir. Halkbank hesabını online olarak açmak oldukça basittir.

BİM’e girerken sizden Halkbank’a ait hesap cüzdanınız istenecektir. Bu nedenle evrakları teslim etmeden önce Halkbank hesabınızı açtığınızdan da emin olmanız gerekiyor. Belgeleri teslim ederken Halkbank’tan aldığınız hesap cüzdanınızı da götürerek ilgili şubeye teslim etmeniz gerekmektedir. Böylece maaş ödemeleriniz ilgili banka hesabınıza yatırılacaktır. Aşağıda maaş hesabı hakkında daha fazla bilgiye yer verdik.

BİM Maaşları Ayın Kaçında Yatıyor?

BİM, çalışanlarının maaşlarını her ayın 1’i ile 10’u arasında düzenli olarak yapmaktadır. Halkbank üzerinden yatırılan maaşlar da her ayın ilk 10 günü içerisinde çalışanların hesaplarına aktarılmaktadır. Ödemeler genellikle ayın 1’inde gerçekleştirilse de, maaşların yatırılma zamanı ayın 1’i ile 10’u arasında değişiklik gösterebilir. Dolayısıyla, eğer BİM’de çalışıyorsanız maaşınız Halkbank hesabınıza ilk 10 gün içerisinde yatırılacaktır.

BİM Çalışanları Hangi Bankadan Maaş Alıyor?

İM çalışanları, maaşlarını güncel olarak Halkbank üzerinden almaktadır. BİM’de işe başlamayı düşünüyorsanız, bir Halkbank hesabı açmanız gerekecek. Bu hesap, maaşlarınızın yatırıldığı hesap olacaktır. Önceden başka bankalarla iş yapılmış olsa da, BİM maaş ödemeleri şu anda Halkbank üzerinden yapılmaktadır. BİM maaşları hangi bankaya yatıyor sorusunun cevabı bu şekildedir.

Halkbank’ta hesap açma işlemi oldukça basittir ve online olarak da bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Maaş ödemeleri için bir Halkbank hesabına sahip olmanız gerektiği için, BİM’e başvurduğunuzda sizden bu hesabın cüzdanı istenecektir. Hesabınızı açtıktan sonra bir Halkbank şubesine giderek hesap cüzdanınızı alabilirsiniz. Bu cüzdanı BİM’e teslim etmeniz, maaşlarınızın sorunsuz bir şekilde yatmasını sağlayacaktır.

Halkbank Maaş Hesabı Nasıl Açılır?

BİM’de çalışmak için Halkbank maaş hesabı açmak istiyorsanız tek yapmanız gereken normal bir şekilde Halkbank hesabınızı açtıktan sonra herhangi bir şubeden hesap cüzdanı istemek olacaktır. Halkbank hesap cüzdanınızı aldıktan sonra işe başlayacağınız BİM şubesine diğer belgeler ile birlikte bu hesap cüzdanını da teslim etmelisiniz. Böylece maaşınız artık Halkbank hesabınıza yatırılacaktır. BİM maaşları hangi bankaya yatıyor sorusunun yanıttı da bu şekilde olacaktır.

Bu içeriğimizde BİM maaşları hangi bankaya yatıyor sorusuna detaylı bir şekilde yanıt verdik. Eğer BİM’de çalışmayı düşünüyorsanız içeriğimizi tamamını okuyarak maaşınız hakkında bilmeniz gerekenleri öğrenebilirsiniz. Hangi bankadan hesap açmanız gerektiğini ve maaşınızın ne zaman yatacağını öğrenmek için içeriğimiz size yol gösterecektir. İçeriğimiz hakkındaki görüş ve önerilerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz. Yorumlarınız bizim için çok değerlidir.

Bu Yazıya Tepkiniz Ne Oldu?
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  alk_l_yorum
  Alkışlıyorum
 • 0
  e_lendim
  Eğlendim
 • 0
  d_nceliyim
  Düşünceliyim
 • 0
  _rendim
  İğrendim
 • 0
  _z_ld_m
  Üzüldüm
 • 0
  _ok_k_zd_m
  Çok Kızdım

Bültenimize Katılın

Hemen ücretsiz üye olun ve yeni güncellemelerden haberdar olan ilk kişi olun.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir